Izgara Ve Barbekü İçİn Kutsal Kİtap (Paperback)

Izgara Ve Barbekü İçİn Kutsal Kİtap By Hülya Çalişkan Cover Image

Izgara Ve Barbekü İçİn Kutsal Kİtap (Paperback)

$46.99


Usually Arrives in Store in 1-5 Days
(This book cannot be returned.)

Izgara, kapak a ıkken doğrudan bir ısı kaynağı ile ızgarada veya a ık ateşte bir şeyler pişirmektir. S rece ok az veya hi duman dahil değildir ve orta ila y ksek ısılarda iyi pişen şeyler i in kullanılır.


Barbek , kapak kapalıyken, genellikle pişirme y nteminin bir par ası olarak sigara i meyi i eren d ş k, genellikle dolaylı bir ısıda yapılır. Uzun pişirme's relerinden yararlanan ve dumanın tadını kaldırabilen daha b y k kesimler ve eklemler i in kullanılır.


Izgara İpu ları


A. Biftek pişirirken y ksek, doğrudan ısı kullanın. Bu, orta boy bir biftek i in 9 ila 12 dakika arasında pişirme's releri anlamına gelir.

B. Burgerler i in orta-y ksek, doğrudan ısı kullanın. Bu, orta boy bir burger i in 8 ila 10 dakika anlamına gelir.

C. Domuz eti i in, doğrudan ısı kullanın. Bu, kalın kesilmiş bir domuz pirzolasının yaklaşık 12 dakika i inde yapılacağı anlamına gelir.

D. Tavuk i in dolaylı ısı kullanın. Tabii ki, daha uzun bir pişirme's resi, ancak tavuğun pişmesini sağlar ve kurumasını nler. Bu, tavuk g ğs n n yaklaşık 20-25 dakika i inde yapılacağı anlamına gelir.

E. Sos uygulanacaksa orta ateşte kullanın ve pişirmenin son 5 dakikasına kadar bekleyin. Sos ok şeker i erebilir ve şeker yakar.

F. Sosis i in dolaylı ısı kullanın. Sosis daha y ksek bir yağ i eriğine sahip olduğundan, tamamen pişerken yanmaması/k m rleşmemesi i in bu nemlidir. Bu, sosisin yaklaşık 25 dakika i inde yapılacağı anlamına gelir.

G. Balıklar i in y ksek, doğrudan ısı kullanın. Bu, yaklaşık 10 dakika i inde bir somon filetosu yapılacağı anlamına gelir.

H. Etinizi delmeyin. Sıcaklığa ve pişirme's relerine g venin.

I. Etinizi ızgaralara doğru itmeyin. Bu alevlenmeleri teşvik eder. Alevlenmeler tehlikelidir. Ayrıca yemeğinizin yanmasına da yol a arlar.

J. Sebzeler i in yağa bulayın, sık sık evirin ve ok fazla k m rleşmekten ka ının.

Product Details ISBN: 9781837621057
ISBN-10: 1837621055
Publisher: Hulya Calişkan
Publication Date: August 5th, 2022
Pages: 268
Language: Turkish